كارگروه آموزش و پژوهش

آئين‌نامه كارگروه آموزش و پژوهش- كانون دانش آموختگان دانشگاه تهران

 1. کلیات:

1-1. كارگروه آموزش و پژوهش، براساس مفاد ماده 23 اساسنامة كانون دانش آموختگان دانشگاه تهران و به‌منظور فراگيرتر شدن دامنة فعاليت كانون و جلب مشاركت اعضا، در جهت پيشبرد اهداف كانون و اجراي برنامه‌هاي پيش‌رو، تشكيل مي‌گردد. کارگروه، زیرمجموعۀ هیأت مدیره خواهد بود و هرگونه فعالیت آن با تأیید هیأت مدیره می باشد.

1-2. هدف از تشكيل كارگروه آموزش و پژوهش، ارتقاء سطح علمی و فرهنگی اعضای کانون، از طریق تشکیل سمینارهای آموزشی – تخصصی ، کلاس های آموزشی ، نمایشگاه ها، میزگردهای تخصصی ، انتشار نشریات و بیانیه ها و . . . می باشد.

1-3. محل كارگروه، دفتر كانون است.

 1. ساختار:

2-1. کارگروه با حضور حداقل پنج نفر از اعضای کانون تشکیل می‌شود که یک نفر از آنها حتماً عضو هیأت مدیره است که علاوه بر مدیریت کارگروه، رابط کارگروه و هیأت مدیره هم خواهد بود. وظیفۀ رابط، ایجاد هماهنگی میان فعالیت های کارگروه و برنامه‌ریزی‌های کلان هیأت مدیره و همچنین نظارت بر تطابق فعالیت های کارگروه با مفاد اساسنامه و امکانات مالی کانون می‌باشد.

2-2. مدت فعالیت کارگروه تا پایان دورۀ تصدی هیأت مدیره خواهد بود. تمدید دورۀ فعالیت کارگروه در هیأت مدیرۀ بعدی منوط به تصویب هیأت مدیرۀ جدید می باشد.

2-3. كارگروه مي‌تواند بر حسب ضرورت و امكانات از ميان اعضا و علاقمندان، زيرگروه‌هاي كاري حول موضوع‌ها و اقدام‌هاي مشخص تشكيل دهد.

 1. فعالیت کارگروه:

3-1. فعاليت كارگروه‌ آموزش و پژوهش شامل موارد زیر خواهد بود. با استمرار فعالیت کارگروه، سایر موارد و موضوعات به صورت پیشنهاد ارائه و درصورت تأیید هیأت مدیره در دستور کارِ کارگروه قرار خواهد گرفت.

 • هماهنگی و تعامل با دانشگاه تهران جهت اخذ مجوزهای لازم به منظور برگزاری دوره ها و سمینارهای آموزشی و اعطای گواهینامه های معتبر
 • برنامه ریزی جهت برگزاری دوره ها و سمینارهای آموزشی – تخصصی ، نمایشگاه و . . . به منظور ارتقاء دانش فنی متقاضیان
 • هماهنگی با سازمان ها ومراکز ذیربط جهت اخذ مجوزهای لازم به منظور برگزاری دوره های علمی و حرفه ای
 • شناسایی مؤسسات و حامیان مالی (اسپانسر) جهت اجرای برنامه های فوق و معرفی به کارگروه مالی و کارگروه روابط عمومی
 • انتخاب مؤسسات همکار برای برگزاری دوره های آموزشی در بخش اجرایی و تفویض برخی از اختیارات مانند ثبت نام و اخذ تأییدیه از سازمان های ذیصلاح
 • شناسایی و انتخاب مشاوران علمی مرتبط با موضوع سمینار یا دوره های آموزشی
 • ایجاد ارتباط و مبادله اطلاعات علمی با مجامع مشابه
 • تشویق پژوهشگران و قدردانی از محققان برجسته در زمینه های آموزشی و تخصصی
 • مستندسازی و تهیه بانک اطلاعاتی از نتایج اقدامات و موضوعات مطرح در کار گروه و افراد و سازمانهای مرتبط و نتایج سمینارها در قالب لوح های فشرده یا جزوه های آموزشی

3-2. جلسات کارگروه با حضور اکثریت اعضای کارگروه رسمیت پیدا می‌کند و تصمیمات با رأی اکثریت از اعضای حاضر، تصویب می‌شود.

3-3. تنظيم صورت‌جلسه و مصوبات هر جلسه و ارسال گزارش صورت‌جلسه براي هيئت‌مديره كانون از وظايف مدیر (رابط) كارگروه است.

3-4. تهیۀ گزارش کامل از فعالیت سالانۀ کارگروه برای ارائه به هیأت مدیره، از جمله وظایف مدیر (رابط) کار گروه است.

3-5. در صورت نياز، استخدام همكار موظف براي انجام امور اجرایی، صرفاً با تأييد هيأت‌مديره كانون ميسر خواهد بود.

3-6. عليرغم اينكه تأمين مالي فعاليت‌هاي كارگروه جزو وظايف تشكيلاتي كارگروه نيست، تلاش اعضاي كارگروه مي‌بايد در جهت خود كفايي مالي كارگروه باشد. ليكن هر گونه مصوبه كارگروه كه منجر به بار مالي براي كانون شود، تنها پس از تأييد و تأمين اعتبار لازم از طرف هیأت مدیرۀ كانون اجرايي خواهد شد.

به بالای صفحه بردن