كارگروه روابط عمومي

آئين‌نامه كارگروه روابط عمومي- كانون دانش آموختگان دانشگاه تهران

 1. کلیات:

1-1. كارگروه روابط عمومي، براساس مفاد ماده 23 اساسنامة كانون دانش آموختگان دانشگاه تهران و به‌منظور فراگيرتر شدن دامنة فعاليت كانون و جلب مشاركت اعضا، در جهت پيشبرد اهداف كانون و اجراي برنامه‌هاي پيش‌رو، تشكيل مي‌گردد. کارگروه، زیرمجموعۀ هیأت مدیره خواهد بود و هرگونه فعالیت آن با تأیید هیأت مدیره می باشد.

1-2. هدف از تشكيل كارگروه روابط عمومي، ايجاد، حفظ و تداوم ارتباط اعضا با كانون و تلاش در جهت جلب اعتماد، مشاركت و همكاري اعضا و ايجاد حس تعلق براي ايشان است.

1-3. محل كارگروه، دفتر كانون است.

 1. ساختار:

2-1. کارگروه با حضور حداقل پنج نفر از اعضای کانون تشکیل می‌شود که یک نفر از آنها حتماً عضو هیأت مدیره است که علاوه بر مدیریت کارگروه، رابط کارگروه و هیأت مدیره هم خواهد بود. وظیفۀ رابط، ایجاد هماهنگی میان فعالیت های کارگروه و برنامه‌ریزی‌های کلان هیأت مدیره و همچنین نظارت بر تطابق فعالیت های کارگروه با مفاد اساسنامه و امکانات مالی کانون می‌باشد.

2-2. مدت فعالیت کارگروه تا پایان دورۀ تصدی هیأت مدیره خواهد بود. تمدید دورۀ فعالیت کارگروه در هیأت مدیرۀ بعدی منوط به تصویب هیأت مدیرۀ جدید می باشد.

2-3. كارگروه مي‌تواند بر حسب ضرورت و امكانات از ميان اعضا و علاقمندان، زيرگروه‌هاي كاري حول موضوع‌ها و اقدام‌هاي مشخص تشكيل دهد.

 1. فعالیت کارگروه:

3-1. فعاليت كارگروه‌ روابط عمومي شامل موارد زیر خواهد بود. با استمرار فعالیت کارگروه، سایر موارد و موضوعات به صورت پیشنهاد ارائه و درصورت تأیید هیأت مدیره در دستور کارِ کارگروه قرار خواهد گرفت.

 • طراحی و راه­اندازی سایت رسمی کانون و ایجاد بخش­های مختلف در آن به صورت دو زبانه به نحوی که کلیه اعضای کانون قابلیت و انگیزه بهره­برداری از آن را داشته باشند.
 • استفاده از ظرفیت‌های رسانه‌ای و تبلیغات محیطی و مجازی اعم از بنر، پوستر، بروشور، دعوتنامه، پیامک، تیزر، زیرنویس تلویزیونی و اطلاع رسانی از طریق سایت و خبرگزاریها و … جهت شناساندن و معرفی فعالیت های کانون
 • تدوین، چاپ و نشر کلیه اقلام مورد نیاز کانون (بولتن، خبرنامه و ….)
 • برنامه ریزی و هماهنگی برای برگزاری گردهمایی ها و مراسم و بازدیدهای برنامه ریزی شدۀ کانون.
 • بازتاب کلیه مصوبات هیئت مدیره کانون به اعضاء و جامعه هدف کانون.
 • ایجاد ارتباط کانون با کانون های پردیس/دانشکده ها و سایر کانون های مرتبط.
 • تهیه آرشیو از مجموعه مباحث، اقدامات و فعالیت های کانون و مستند سازی و اطلاع رسانی در مورد آنها.
 • انجام سایر موارد ارجاعی از سوی هیأت مدیره و ارتباط با سایر کارگروه ها.

3-2. جلسات کارگروه با حضور اکثریت اعضای کارگروه رسمیت پیدا می‌کند و تصمیمات با رأی اکثریت از اعضای حاضر، تصویب می‌شود.

3-3. تنظيم صورت‌جلسه و مصوبات هر جلسه و ارسال گزارش صورت‌جلسه براي هيئت‌مديره كانون از وظايف مدیر (رابط) كارگروه است.

3-4. تهیۀ گزارش کامل از فعالیت سالانۀ کارگروه به هیأت مدیره، از جمله وظایف مدیر (رابط) کار گروه است.

3-5. در صورت نياز، استخدام همكار موظف براي انجام امور اجرایی، صرفاً با تأييد هيئت‌مديره كانون ميسر خواهد بود.

3-6. عليرغم اينكه تأمين مالي فعاليت‌هاي كارگروه جزو وظايف تشكيلاتي كارگروه نيست، تلاش اعضاي كارگروه مي‌بايد در جهت خود كفايي مالي كارگروه باشد. ليكن هر گونه مصوبه كارگروه كه منجر به بار مالي براي كانون شود، تنها پس از تأييد و تأمين اعتبار لازم از طرف هیأت مدیرۀ كانون اجرايي خواهد شد.

به بالای صفحه بردن